Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nezařazené

Podle čeho vybírat poskytovatele domácí zdravotní péče?

Pokud sháníte poskytovatele domácí zdravotní péče pro sebe či pro někoho z nejbližších, pečlivě vybírejte a dejte si záležet. Přece jenom jsou zdravotníci víceméně součástí domácnosti pacienta a vy byste k nim měli mít plnou důvěru. Samozřejmě vybrat kvalitní agenturu může být poměrně náročné a zdlouhavé. Na co byste si ale měli dát pozor a na co se zaměřit? Tak právě o tom bude dnešní článek.

Kdo vám poradí?

Nejlépe vám poradí ošetřující lékař pacienta. Jednak má nejlepší přehled o aktuálním stavu pacienta a o tom, jaké služby jeho stav vyžaduje a za druhé má určitě již nějaké zkušenosti s lokálními poskytovateli. Také pokud máte mezi přáteli někoho, kdo využívá služeb některé z agentur domácí zdravotní péče, můžete se zeptat na jejich doporučení a zkušenosti.

Podle čeho byste měli poskytovatele domácí zdravotní péče vybírat?

  • Zaměřte se na reference, koukněte se, jak dlouho agentura poskytuje své služby. Zda je dostatečně stabilní a jejich klienti jsou s jejich službami spokojeni.
  • Zjistěte si hned na začátku, zda má vybraná agentura smlouvu se zdravotní pojišťovnou pacienta. Jedině v tom případě je možné, aby byla péče hrazena ze zdravotního pojištění.
  • Vzdálenost pobočky je také zásadním kritériem. Zejména u závažnějších diagnóz, kdy je třeba intenzivní péče.
  • V případě, že pro pacienta poptáváte některý z úkonů intenzivní péče, musíte vybírat mezi poskytovateli, který tuto službu zajišťuje, ať už se jedná o domácí parenterální výživu, domácí umělou plicní ventilaci nebo domácí hemodialýzu, na všechny tyto služby je potřeba specializovaných sester a lékařů a také konkrétní vybavení, kterým všechny agentury nedisponují.

Zkrátka a dobře, výběr agentury zabere nějaký čas, ale určitě se vám vyplatí se tomu pověnovat. Absolutním lídrem v oblasti domácí zdravotní péče je agentura ProCare Medical. Nejen, že poskytují všechny služby výše zmíněné intenzivní péče, ale také sami iniciují nové pilotní projekty pod záštitou zdravotních pojišťoven tak, aby mohly být v domácím prostředí poskytovány další a další služby. Ostatně to je také jejich cílem a mottem, aby co nejvíce pacientů mohlo stonat v pohodlí domova mezi svými blízkými.

Back to top button