Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Novinky

Domácí zdravotní péče. Pro kohokoliv bez omezení věku, a to včetně intenzivní péče

I já jsem si dlouho myslela, že domácí zdravotní péče je primárně určena seniorům. Nevěděla jsem, že jsou agentury, které zajišťují i intenzivní péči a starají se o pacienty od miminek až po již zmíněné seniory. Ale pěkně popořádku. U nás to začalo covidem. Poměrně lehký průběh onemocnění u všech z naší rodiny. Nakazili jsme se s největší pravděpodobností od našich dětí, ale ty byly bezpříznakové, takže zůstaly doma jen dokud byly pozitivní. U mě a u manžela to byla taková ta klasická chřipka. S horečkou a bolestí kloubů.

Simonka, naše starší dcera, sice byla celou dobu bez jakýchkoli příznaků, ale najednou se začala zadýchávat. A to jako že hodně. Hned jsme ji vzali k pediatričce a ta nás odeslala na plicní, protože Simonky plíce nefungovaly tak, jak by měly. Následovala spousta vyšetření, ale nakonec nebylo zbytí a Simonka skončila na umělé plicní ventilaci. Asi nemusím říkat, jak moc to pro nás bylo náročné. Pořád jezdit do nemocnice, a přitom se starat o mladší dcerku, která normálně chodila do školy. Byli jsme už na pokraji zhroucení, když nám ošetřující lékař navrhnul možnost domácí zdravotní péče.

Nelenila jsem a hned ten den jsem se spojila s paní ředitelkou Striebornou z pražské agentury ProCare Medical. Ta má sídlo totiž kousíček od nás, a hlavně se domácí umělé plicní ventilaci intenzivně věnují. ProCare za nás vyřídil veškeré papíry a koncem týdne jsme měli Simonku doma. Ani si nedokážete představit, jak se ulevilo nejen Simonce, ale celé rodině. Ano, trochu jsem se toho bála, jak to všechno zvládneme a jestli to není zbytečně riskantní, ale pan doktor řekl, že stav Simonky je stabilní a domácí zdravotní péči nejen doporučil, ale také předepsal. Takže celá léčba je i nyní hrazena z klasického zdravotního pojištění. Můžu říct, že za nás to bylo to nejlepší rozhodnutí. Teď to dokonce vypadá, že Simonka už ventilátor ani nebude potřebovat, ale nerada bych to zakřikla.

Related Articles

Back to top button