Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nezařazené

Nedílná součást zdravotnictví aneb domácí zdravotní péče

Nejen stárnoucí populace a spolu s tím zvyšující se potřeba péče o seniory patří mezi důvody pro rozšiřování domácí zdravotní péče. Dalším důvodem je odlehčení nemocničním zařízením a uvolnění tolik potřebných lůžek. A samozřejmě tím hlavním důvodem je prospěšnost domácí zdravotní péče jako takové. Ta totiž není určena jen seniorům, ale zdravotníci se postarají o pacienty od miminek až po již zmíněné seniory. Pacient je ve svém domácím prostředí v lepší psychické pohodě a rekonvalescence je mnohem rychlejší. Pacienti se tak mohou, alespoň částečně, vrátit k původnímu stylu života a někdy i k práci či studiu.

Určující je pro domácí zdravotní péči stabilní stav pacienta a doporučení ze strany ošetřujícího lékaře pacienta. Ten dokáže nejlépe posoudit aktuální zdravotní stav pacienta a prospěšnost domácí zdravotní péče. Také blízkým a příbuzným pacienta se značně ulehčí. Nemusí neustále jezdit do nemocnice a vybrané agentury dokonce zajistí převozy pacienta na všechny nutné kontroly a vyšetření. A pacienta také doprovodí a dovezou zpět domů.

Domácí zdravotní péče zajišťuje stále více a více služeb včetně intenzivní péče. Samozřejmostí jsou klasické převazy, péče o dekubity a stomie, odběry krve a aplikace injekcí. Specializované agentury ale poskytují mnohem pokročilejší služby intenzivní péče včetně parenterální výživy, domácí umělé plicní ventilace, nebo hemodialýzy v domácím prostředí. Samozřejmě musí splnit náročné požadavky nejen co se týče vybavení, ale také na specializaci zdravotních sester a lékařů, jež musí být nedílnou součástí týmů.

Absolutní špičkou mezi poskytovateli těchto služeb v České republice je agentura ProCare Medical, která působí po celé ČR a nabízí veškeré služby včetně převozu plně vybavenými sanitkami. Aktivně se účastní pilotní projektů pod záštitou zdravotních pojišťoven a do praxe tak zavádí nové a nové služby. V pohodlí domova může díky tomu stonat mnohem více pacientů. To je také mottem a cílem této společnosti.

Back to top button